Žinote, anksčiau per daug ir nemąstydavome šeimoje… Pirkome viską iš prekybos centrų, nevengdavome ir restoranuose papietauti, karts nuo karto ir į kokį McDonald’s užsukdavome. Tikrai nuošrdžiai sakau, nesukome galvos dėl to, ką dedame į skrandį. Nors šiaip jei jau dar atviriau, palaikyt tai palaikėm sveikos mitybos idėją, bet iki jos laikymosi kaip matom buvo oj kaip toli. Paradoksalu, tiesa? Bet turbūt taip yra pas daugelį. Suprantam, pritariam, galvom linkčiojam, o kai nueinam į savą virtuvę – pasimiršta. Bet būna gyvenime viskas labai įdomiai pasisuka…

NUO KO VISKAS PRASIDĖJO? Tą vakarą organizavau draugui staigmeną – gimtadienio vakarėlį su visais draugais. Butas tada dar buvo vieno kambario ir į jį reikėjo sutalpinti 25 žmones, pasirūpinti maistu ir gėrimais. Per daug nemąstydama pasiūliau visiems atsinešti nuo savęs po kažką gaminto. Tą kartą draugo mama atsivežė du šamukus, kuriuos prie manęs viens, du į skardą, aplink daržovės ir šaunam į orkaitę. Sunku nupasakoti kaip visi aikčiojo kai jau draugui grįžus sėdome vakarieniauti. Du šamukai, visiem užteko paragauti ir nei vienas po to karto, manau, neužmiršome kaip skaniai tą kartą vakarieniavom. O man mintyse vis kirbėjo tas šamukas, vis nedavė ramybės.

ATSIRADO INICIATYVA. Pradėjom užsisakinėti Merkio šamukus patys. Nejučia prie šamuko patiekalų padažnėjo daržovės, nejučia padažnėjo žiūrėjimas į etiketes, klausimai dėl maisto šviežumo. Bet vieną dalyką tikrai labai aiškiai pastebėjome – rankos pradėjo nebekilti link prekybos centruose parduodamos žuvies. Vien pagalvojus apie ją, skrandyje kažkas sunegaluodavo. O dar po paskutiniojo apsilankymo restorane, kur apsinuodijom maistu, apskritai restoranuose tapom labai retu svečiu. Apėmė toks jausmas, lyg ta žuvis būtų pravaliusi organizmą ir privertusi susimąstyti apie tai, kad kodėl gi mes nevalgome ir kito maisto, kuris būtų toks kokybiškas ir toks šviežias, kad visa gyvenimo kokybė imtų keistis?

Į KĄ VISKAS IŠAUGO? Norite sužinoti kaip po šių klausimų viskas dar labiau pasikeitė? Nusprendėme padėti ir kitiems draugams, pažįstamiems ir ne tik, sužinoti apie šią žuvį. Daugelis net nėra jos ragavę! Savanoriškai sukūrėme išskirtinę prezentaciją apie šią žuvį, sukūrėme Facebook puslapį, kuriame žingsnis po žingsnio auga bendruomenė propaguojanti šviežią žuvį, aplankėme šamukų augintoją, kuris pasirodo kaip ir reikėjo tikėtis labai myli šią žuvį ir puoselėja kiekvieną iš šamukų nuo 9 iki 12mėn, kol jis gali būti pristatytas mums. Trumpiau sakant - visaip kaip stengiamės tuo domėtis ir palaikyti visą iniciatyvą.

SVEIKA MITYBA - PRABANGA? Ir dar žinot, kol įpročiai mitybos seni ima viršų, vis pagalvoji – sveika mityba reikalauja laiko, reikalauja pastangų, reikalauja daugiau pinigėlių, reikalauja to, reikalauja ano. Bet žinot kokia yra tiesa? Viena vienintelė nusipirkta šviežia, kokybiška žuvis, gali pakeisti visą Jūsų šeimos mitybą. O kai jau pradedi, supranti, kad nereikalauja tai begalybės laiko, ar kosminių lėšų. Ne, tai reikalauja tik vieno – trupučio noro :)

Visa šeima siunčiame Jums linkėjimus ir tikrai rekomenduojame pasidomėti šia žuvimi ir prisijungti prie mūsų kuriamos bendruomenės (dešinėje), mėgstančios ne tik šamukus, bet ir kitą šviežią maistą!

Patiko (0)

Rodyk draugams