BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

120% PERSIKĖLĖ Į WWW.120PROC.LT

Kai paskaitau kai kuriuos senus savo įrašus, kartais net raudonis išmuša. Atrodo, kad tada buvau dar tokia jauna, į kai kuriuos dalykus žiūrėjau taip naiviai ir vaikiškai. Tačiau geriau pagalvojus reikia džiaugtis, kad kyla tokios mintys, nes tai ženklas, kad per tris metus aš nestovėjau vietoje, o ėjau pirmyn ir augau kaip asmenybė.

Aš augau, o tinklaraštis per tris metus praktiškai nepasikeitė, visada gyveno čia. Tai štai, manau, kad atėjo laukas paaugti mums abiems ir 120% kartelę pakelti į kiek aukštesnį lygį. Nuo šiol tinklaraštis apsigyvena jaukesnėje tiek autorei, tiek skaitytojui vietoje: www.120proc.lt

TAI, KĄ SURASITE NAUJAME TINKLARAŠTYJE:

1. Sukelti pagrindiniai įrašai su komentarais iš senojo tinklaraščio.

2. Sukurta galimybė komentuoti su savo Facebook anketa.

3. Integruoti “like” ir “pin it” mygeliai padėsiantys turiniu paprasčiau pasidalinti su draugais.

4. Prie 120% aprašymo atsirado ir autorės biografija smalsuoliams.

5. Kiekvienas mėnesis turės savo temą, kuria bus rašoma. Liepos mėnesio tema: “Vyrų ir moterų santykiai”.

6. Paprastas, švarus, minimalistinis tinklaraščio dizainas.

7. Pakeistas temų sąrašas, kuris padės geriau suprasti visą tinklaraštyje esantį turinį.

Aš labai tikiuosi, kad skaitytojams šie pasikeitimai nesukels problemų, o kaip tik atrodys kaip privalumai dėl kurių verta atkeliauti į naują vietą ir palaikyti man kompaniją jau ten :) Jeigu turėtumėte kokių nors idėjų, ar pastabų dėl naujojo blog’o, visada galite man parašyti ir apie tai papasakoti!

Iveta

Rodyk draugams

KIEK LIKO LAUKTI IKI GRAŽIŲ DALYKŲ?

Ji prisėdo ant sofos, pasuko galvą į mane ir nusišypsojo. ŽvilgsnIs nukrypo žemyn, o tada ji giliai atsiduso, pakilo lūpų kampučiai. Atrodė, kad tuo atodūsiu atsikratė kokios tai naštos. Staiga ji atsistojo, paėmė kažkokį mažą, rankas tepantį daiktą ir juo mane pakuteno. O aš paklausiau savęs – kodėl jie abu tai daro kas rytą? Kodėl kiekvienas kas dieną mane pakutena tik kartelį?

Vieną rytą nei vienas iš jų manęs nebesugrįžo pakutenti, nieks nebeatėjo prie manęs prisiliesti, staiga pasijutau nebereikalinga. Ilgą laiką svarsčiau dėl ko visa tai buvo ir dėl ko visa tai baigėsi, kokia gi paslaptinga istorija bėgiojo čia man panosėj? Visas išmėtytas prisiminimų daleles sudėjau į vieną dėlionę, o trūkstamus plyšius užpildčiau tuo, ką kuždėjo nuojauta. Kviečiu drauge jos pasiklausyti.

Jie abu turėjo didelę svajonę, kuri juos nuolat kutendavo, kiekvieną rytą! Taip kaip vėliau ir jie pradėjo kutenti kasryt mane. Vieną dieną jie nusprendė, kad laikas nustoti svajoti ir pradėti įgyvendinti tuos dalykus, kurie jų širdis verčia šoktelti aukštyn.

O aš tuomet kaip tik buvau vieniša, visa tamsi ir pasislėpusi kampe. Ji priėjo ir mane išmargino kvadračiukais. Tai štai tie kvadračiukai žymėjo dienas iki jų svajonės įgyvendinimo, kurios buvo laukiama be galo be krašto. Ir taip aš tapau nebe viena, įdomi ir pastebima. Kas pro šalį eidavo, tas vis prie manęs stabteldavo ir kiekvieno jų lūpų kampučiai pakildavo. Net jų šuo kasryt prisliūkindavo mane lyžtelti.

Kiekvieną rytą jiedu ateidavo ir užbraukdavo vieną kvadratėlį. Paimdavo baltos kreidos, ji braukdavo pirmą brūkšnį, o jis antrąjį. Ir taip kas rytą aš tapau įrodymu, jog jie juda link savos svajonės.

Kai vieną dieną jie užbraukė paskutinį kvadratėlį, abu susižvalgė ir taip nenoriai, bet pasuko link durų. Jų akyse galėjai įžvelgti ir džiaugsmą, ir nenorą palikti namus.

Bet čia istorija nesibaigia, po kurio laiko jie grįžo ir ant manęs piešė jau naujus kvadračiukus, o aš taip ir girdėjau jų viduje svirpiančias naujas svajones ir tikslus. Tuomet aš supratau, kad kiekvienas turime paskirtį savo gyvenime. Manoji - šiems dviems žmonėms parodyti kiek liko laukti iki gražių dalykų.

Na, bet kas žino kaip ten yra iš tikrųjų, juk aš tik eilinė juoda lenta… :)

Rodyk draugams

AŠ VALDAU PINIGINĘ, NE JI MANE

Turbūt kiekviena jauna šeima arba savarankiškai pradėjęs gyventi žmogus susiduria su mintimis apie tai, kaip dabar suvaldyti visus banknotus ir monetas tupinčius piniginėje ir banko sąskaitoje. Juk taip sudėtinga atsiminti kiek kam ir už ką dar reikės sumokėti bei kada ir kiek pinigėlių planuose yra gauti. Jau metus ir keturis mėnesius naudojame šeimoje vieną paprastą sistemėlę, kuri palengvina mūsų dienas ir finansus :) Nieko perdėm stebuklingo, tačiau galbūt kas nors kaip tik ieškote to, tad pasidalinu.

Išbandžiau ne vieną finansų valdymo įrankį internete, tačiau nei vienas man neįtiko iki galo, todėl pati ėmiau ir sudėjau viską, kas man aktualiausia į vieną excel failą. Jį užpildyti užtrunka iki 10min. per dieną, o rūpesčių nuo pečių nukrinta dešimtim!

SISTEMOS PRIVALUMAI:

1. Galite sekti kiek viso išlaidų turite per mėnesį.

2. Galite matyti kokios rūšies tos išlaidos, bei kiek per mėnesį išleidžiate būtiniems ir ne dalykams.

3. Nepasimeta paskolinti ir pasiskolinti pinigėliai.

4. Visada matote bendrą šeimos pinigėlių likutį, bendras išlaidas ir bendras pajamas.

5. Jeigu viena kita dešimtis litų kur nors pasimetė visada tai sužinosite, dokumente rodoma finansų paklaida.

6. Yra galimybė surašyti visus mokesčius ir atidėjus pinigėlių jiems, matyti kiek dar liko atidėti iki pilnos sumos mokesčiams (Analogiškai galima atidėti pinigėlius kelionėms ar kitokioms svajonėms)

7. Kiekvieną išlaidų eilutę jums tereikia nuspalvinti tam tikra spalva priskyrus ją kuriais nors išlaidų rūšiai. Excel skaičiuoklė pati už jus suskaičiuos kiek tokios spalvos išlaidų yra viso. (Kad galėčiau įvesti tokį dalyką į dokumentą, turėjau šiek tiek pakoreguoti programą, tad įjungiant dokumentą Jums gali išmesti žemiau parodytą lentelę. Tokiu atveju spauskite “Enable”)

8. Jeigu karts nuo karto suvesite visas išlaidas ir pajamas, nebenutiks taip, kad išleistumėte daugiau nei gaunate.

9. Matydami būtinų ir nebūtinų išlaidų sumas, reikalui esant žinosite kur galite pasispausti, matysite savo silpnas vietas.

10. Visuomet galite dokumentą patobulinti pagal savo norus ir poreikius :)

Parsisiųsti tokį dokumentą galite čia. Tikiuosi, kad išeis kam nors į naudą ir labai linkiu, kad jūs valdytumėte savo piniginę, o ne ji jus!

Itin gražaus savaitgalio visiems!

Iveta

Rodyk draugams

PRADINGO JIS - PRADINGO VISKAS?

Kai kas diena prabundi prie jo, nei nesusimąstai kiek įkvėpimo tas rytinis žvilgsnis į jį vis suteikia kiekvienai dienai. Tik žiūrėk išvažiuoja penkioms dienoms ir iškart kažkur pradingo įkvėpimas, pradingo noras dėl ko nors stengtis, pradingo jis - pradingo viskas.


Įsivaizduoju tiems, kurie neturi antros pusės, tokie dalykai turėtų keistai skambėti. Kažkada skambėjo taip ir man. Atrodė, kad moteris tai nepriklausomybės sala. Ką nori į ją pasikviečia, nors ir antrąją pusę tegu susiranda, vistiek išlieka joje tas nepriklausomybės krislelis nuolat surandantis kur, ką ir kaip padaryti savaip. Tačiau štai trečia diena namie tik aš ir mūsų Atila ir jokios “neprilausomybės salos” nerasta. Užtat akivaizdžiai rastas ilgesys.

Taigi, šis įrašas dabar galėtų toliau imti ir pasakoti apie tai, kaip prisirišimas ir meilė iš mūsų, moterų, atima nepriklausomybės likučius. Tačiau jis nebus apie tai. Jis bus apie tai, kaip aš bandysiu likusias kelias dienas susigrąžinti tą džiaugsmą buvimui vienai :)


Vasario 28d., 2012m.

Žinote tuos visus smulkius darbelius, kuriuos nugrūdi į giliausią stalčių, dienotvarkės puslapio kampą ar nepasiekiamiausią kompiuterio folder’į? O taip, paskutiniu metu visus juos ten giliai talpinau ir vis sakiau – vėliau, vėliau. Ėmiau, prisėdau ir pradėjau viską iš eilės daryti. Įsijungiau garsiai daug geros muzikos ir niūniuodama, pečius žaismingai pajudindama štai ir baigiau! Kartais atrodo, kad muzika užgožia visas nelinskmas mintis apie įkvėpimo pradingimą ir štai jis vėl čia!

Nusprendžiau, kad laikas pasilepinti ir pagaliau užsirašiau į SPA saloną. Dabar jau jokie darbai ar reikalai nebesutrukdys, ketvirtadienį aš lepinuosi! :) O prie to pačio, pagalvojau, kad iš tikrųjų laikas šiek tiek labiau pamąstyti ir apie save, ne tik mus. Paprastai, jeigu ką nors prenumeruojame, tai kažką, kas aktualu abiems. Na, o šįkart prenumerata metams jau užsakyta žurnalui, kurį skaitysiu aš, aš ir tik aš.

Kai jaučiu, kad viskas viduje pradeda dėliotis į teisingus stalčiukus vis apima noras, kad ir aplink viskas būtų tvarkinga. Matyt norisi balanso, todėl nieko nelaukdama visus namus ta proga, kad galiu bent trumpam įvesti tik savo tvarką, ėmiau ir sutvarkiau nuo iki. Man labai patinka tas jausmas, kai vaikštai per namus ir viskas tvarkinga, dar už lango sninga… Tada tik arbatos dar pasidarai, atsisėdi prie lango ir mėgaujiesi tuo, kad gerai jautiesi ne tik namuose, bet ir viduje :)

O tada gyvenimas atrodo ima ir dar nusišypsodamas visa tai patvirtina, kai paskambina seniai girdėta giminaitė ir pasako, jog yra nauja perspektyvi galimybė susijusi su Tavo ateities planais. Tada tik imk pats ir šypsokis iš to, kaip viskas einasi puikiai. Būtent tada, kai tu nustoji jaustis prastai dėl tokių dalykų kaip antros pusės išvykimas ir imi džiaugtis galimybėmis, kurias tai sukuria.

Vasario 29d., 2012m.

Keista, tačiau mūsų protas taip reaguoja į aplinkinius pasikeitimus. Tik vieną dieną visaip kaip bandžiau savijautą iš pagrindų pakeisti ir po kelių dienų visai nespalvingų sapnų šią naktį pagaliau susapnavau labai gražų sapną. Į vieną klausimą jau ilgokai ieškojau atsakymo ir kas įdomiausia, sapne jį gavau. O kas dar įdomiau, po šio sapno visą dieną lydėjo toks keistas jausmas – ramybė.

Su tuo jausmu atkeliavau ir į universitetą, atsiskaičiau darbą ir neskubėjau, savęs nespaudžiau, nes vistiek žinojau, kad niekur nepriskubėsiu. Viskas plaukė malonia, ramia vaga. Na, o vėliau po arbatos puodelio su kursioku, dar pargrįžau namo. Pasivaikščiojome su Atila ir tuomet išvažiavau į Panoramą, kur laukė susitikimas dėl projekto, prie kurio dabar dirbu.

Ištiesų turėjau sulaukti kol Kipras grįš ir tada susitikti dėl šių reikalų, tačiau nusprendžiau, kad jeigu jau savarankiškai, tai savarankiškai. Ir nepasigailėjau! Išsiaiškinome tai, kas kirbėjo, gavau dar papildomą dozę įkvėpimo ir motyvacijos su viskuo judėti pirmyn. O turbūt didžiausią įspūdį tą vakarą paliko malonus nutikimas po susitikimo. Visiems išsiskirsčius aš likau viena, nes dar laukiau atvykstant senai matyto draugo, Karolio. Belaukiant mane užkalbino netoliese sėdinti pora ir dėl nugirsto pokalbio gavau darbo pasiūlymą. Neįtikėtina, vidury restorano, tokioje neįprastoje situacijoje ir dar dėl to, jog nugirdo kažką, kas sugebėjo be mano pačios pastangų juos įtikinti mane užkalbinti. Po šio karto supratau, kad reikia dažniau susitikimus organizuoti viešose erdvėse. Pasirodo jų galimybės neribotos!

O atvykus Karoliui, praleidom ne vieną valandą besišnekučiuodami apie senus laikus, apie naujus įvykius mūs gyvenimuose bei keletą minčių apie ateitį. Ir sėdėdami ten užkabinome temą, kuri man šiomis dienomis viena iš aktualiausių – kodėl į gyvenimą atėjus antrai pusei mes taip nustumiame į antrą planą viską, ką turėjome prieš tai? Išties, įdomus dalykas ta meilė. Ir tuomet susimąsčiau, kad štai nebūtų Kipras išvažiavęs, greičiausiai kaip visada būtume bambėję, kad reikia kada susitikti, bet vargiai tai būtų įgyvendinta.

Ir nors ta diena buvo tokia pilna įspūdžių, ir lova lyg magnetas traukė, vistiek prisėdau dar patikrinti el.paštą. O ten radau du teigiamus atsakymus į man svarbius klausimus. Apsidžiaugiau, kad projektas juda ir žmonės taip puikiai sureaguoja į mūsų pasiūlymus, kurie nulems dar didesnį viso ko augimą.

Ir turbūt galutinai šypsenėlę prieš miegą paliko tai, jog Kipras lyg skaitydamas mano mintis net Slovakijoje, parašė žinutę apie tai, kad Ketvirtadienio vakarą nedirbs. Puiku, pamatysiu jį naktimi anksčiau :)

Kovo 1d., 2012m.

Na, o pavasaris prasidėjo su viena paskaita universitete, dar trumpučiu, bet vistiek susitikimu su Justina papietauti (moteriškai paplepėjom apie paskutines naujienas) ir, žinoma, su tuo lauktu atsipalaidavimo laiku SPA. Gulėjau tą akimirką kambarėlyje, kuris kvepėjo ir atrodė taip, lyg Balio sala. Tiksliau kaip tokia, kokią ją įsivaizdavau. Žiūrėjau į tas šokančias liepsneles žvakėse ir mėgavausi tuo, kad štai už keleto valandų mano antroji puselė vėl bus su manimi, o aš sugebėjau sau įrodyti, kad jo išvykimas nėra pasaulio pabaiga.

Manau, tai ir yra svarbiausia – nepamiršti, jog esi asmenybė turinti ir savų poreikių, interesų, pomėgių, tačiau tuo pačiu sugebėti būti ir savo antros pusės dalele. Tai labai sunku, tačiau kai atrandi tą auksinį viduriuką, įsivyrauja žavi harmonija ir ramybė :) Ir nebūtinai tą viduriuką turi atrasti SPA centre, Balio saloje ar antrai pusei išvykus. Tą viduriuką reikia atrasti kasdien, kiekvieną akimirką ir visur.

To ir linkiu!

Iveta

Rodyk draugams

DIENA MŪSŲ GYVENIMO ŽMONĖMS

Gyvenime sutinkame labai daug žmonių, su kai kuriais praleidžiame vos keletą sekundžių, kitiems skiriame ir minutėlę vieną kitą, dar kitiems valandas, o štai galiausiai kai kuriems paskiriame ir visą savo gyvenimą. Šiandien sutikome antrus metus drauge su mano Gyvenimo žmogumi, todėl noriu pasidalinti keletu palinkėjimu visiems laukiantiems nesulaukiantiems ir vasario 14d.:

Draugystės. Būkite vienas kitam nepakeičiamais draugais, palaikančiais vienas kitą net ir sunkiausiose akimirkose. Sudėkite kardus ir žygiuokite per gyvenimą bendromis jėgomis.

Ryšio. Tegu jus jungia nematoma gija, kuri stipresnė už bet kokį metalą, bet kokias audras ir sunkumus. O mato ir jaučią ją tik du – Jūs.

Energijos bendriems tikslams. Niekada nestokokite jėgų ir energijos įgyvendinti tam, apie ką pasikalbate prieš miegą, apie ką pasvajojate. Pildykite didžiausias ir beprotiškiausias savo svajones, tegu jos niekada neapsineša dulkėmis.

Aistros vienas kitam ir gyvenimui. Tegu jūsų akyse šoka kibirkštėlės, tegu Jumyse vis dega ta aistros liepsnelė vienas kitam ir visam gyvenimui. Žingeidžiai imkite iš gyvenimo viską, ką jis duoda, dekite aistra!

Minčių skaitymo. Jauskite vienas kito norus ir troškimus. Per dažnai gyvename tik sau ir nepastebime to, kas sukasi mūsų mylimųjų galvoje ir širdyje. Paklausykite, juk ten sukasi tiek daug visko!

Idėjų kasdienybei nuspalvinti. Būkite idėjų varikliukai, kurie nuolatos kuria naujas idėjas ir stebina vienas kitą. Spalvinkite visus sunkius pirmadienius ir kitas dienas ryškiausiomis spalvomis, spalvinkite, tai, kas jau tapo rutina. Juk tam nereikalinga proga!

Namų pulsuojančių jaukumu. Kurkite ir puoselėkite namus, kurie taps Jūsų užuovėja, jūsų pabėgimo nuo problemų, darbų, reikalų vieta. Prieš užeidami į namus, už durų palikite viską, kas nuliūdintų Jūsų mylimuosius. Čia turi gyventi tik teigiamos emocijos.

Bendrumo jausmo. Rečiau sakykite “aš” arba “tu” ir kuo dažniau tarkite “mes”. Žvelkite ne į vienas kitą, o viena kryptimi ir jauskite, kad tampata kažkuo labai bendro, vientiso ir mylinčio vienas kitą besąlygiškai.

Ošiančių jausmų jūros. Pirmi metai drauge būna nuostabūs – staigmenos, idėjos, begaliniai siekiai. Vėliau ta jausmų jūra nurimsta ir tik viena kita bangelė nusirita iki kranto. Buvimas kartu daug metų nereiškia, kad turime tramdyti tą jūrą. Tegu ji ošia, tegu ji siaučia ir rėkia visam pasauliui apie tai, kaip mylite vienas kitą.

Daug juoko drauge. Išmokite viskame įžvelgti gerąją pusę, džiaukitės tuo, kas gero įvyksta Jūsų gyvenime ir iš širdies juokitės iš to, kas ne taip džiugina. Dviese lengviau panešti visus gyvenimo sunkumus, o dar geriau išmokti ir iš jų pasijuokti!

O pabaigai, pažvelkite į savo antrąją pusę, kuri dabar virtuvėje, kažkuo užsiima, kažką veikia ir dabar įsivaizduokite tą pačią virtuvę tuščią ir be jo. Skirtumas yra ir didelis, tiesa? Tausokime tai ką turime :)

Iveta

Rodyk draugams

KAIP PADIDINTI SAVO FACEBOOK PUSLAPIO FANŲ SKAIČIŲ (II)

Na, štai! Įkeliu pagaliau ir antrąją dalį straipsnio apie tai, kaip padidinti savo FB puslapio fanų skaičių. Nepriimkite to kaip nenuginčijamos tiesos, nes tiek aš, tiek Jūs nuolat mokomės :) Ir galbūt tai, kas tiesa šiandien, nebebus tiesa jau rytoj. Todėl kviečiu į viską žiūrėti kūrybiškai, neįsitatyti savęs į rėmus ir pasistengti iš šio įrašo pasiimti tai, kas aktualiausia Jums.


KITŲ PUSLAPIŲ LIKE’INIMAS BEI JŲ ŽYMĖJIMAS TAIP PAT GALI ATVESTI PAS JUS NAUJUS FANUS. Kiekvienas FB puslapis gali like’inti ir kitus puslapius, dalyvauti jų gyvenime, komentuoti, spausti “like” po įrašais, pažymėti juos nuotraukose. Paklausite kokia iš to nauda? O ji tikrai yra.

Visų pirma, šamukų puslapio atveju, keliant nuotraukas su receptais, mes iškart galime žymėti nuotraukose visus receptų puslapius. Receptus pamatys tų puslapių fanai ir taip dar daugiau žmonių sužinos apie jūsų FB puslapį. Tačiau nebūkit spam’intojai ir žymėkite tuos puslapius nuotraukose, kuriems ta nuotrauka/ įrašas yra aktualūs.

Antra, tokiu pačiu būdu bet kokį puslapį galite pažįmėti ir savo statuso atnaujinime, net ir tada, kai jokios nuotraukos nėra! Pavyzdžiui, mes šamukų puslapyje tai išnaudojome skelbdami apie numatomus žuvies pristatymus. Na, sakykime, numatomas naujas pristatymas Vilniuje. Taigi, pranešime apie tai sužymime visus puslapius, kurie susiję su Vilniaus miestu.

Trečia, pa’like’intuose puslapiuose galite komentuoti, spausti “like” po visais įrašais ir nuorodomis. O tai reiškia, kad kiekvienas naujas Jūsų parašytas komentaras gali sudominti atsitiktinį skaitytoją, jis paspaus ant Jūsų pavadinimo ir taip atsidurs jau Jūsų puslapyje. Tačiau kartu tai reiškia, kad kiekvienas jūsų kuriamas komentaras kituose puslapiuose turi būti gerai apgalvotas ir tiek įdomus, kad sudomintų vartotoją pasidomėti jumis daugiau. Dar vienas svarbus pastebėjimas yra tai, kad tai užima laiko. Tam, kad sukurtumėte kokybišką komentarą, turite būti susipažinę su turiniu, kurį pristato tas įrašas, o tai užtrunka.

Beje net ir turėdami daug mėgstamų kitų puslapių, galite pasirinkti, kuriuos 5 matys Jūsų fanai (žiūrėti paveikslėlį žemiau).

KUO DIDESNIS “TALKING ABOUT THIS”, TUO DIDESNI JŪSŲ ŠANSAI SULAUKTI DAR DAUGIAU GERBĖJŲ. Na, visų pirma rodikliai, kuris Jums turėtų labai rūpėti tai yra du skaičiukai kairėje puslapio pusėje: “like this” ir “talking about this”, kurie yra matomi ne tik jums, bet ir visiems Jūsų fanams. Šis skaičius rodo kiek žmonių yra sukūrę istorijas apie jus. Istorijos tai: “pa’like’inimas, pakomentavimas, pasidalinimas su draugais, jūsų pažymėjimas nuotraukose bei įrašuose ir kt. Kuo daugiau žmonių kalba apie jus, tuo geriau, nes tai pamato jų draugai, draugų draugai ir taip plečiate savo fanų skaičių. Jūsų tikslas turėtų būti paskatinti apie jus kalbėti kuo didesnį kiekį jūsų fanų. Pavyzdžiui, šamukų puslapyje esame pasiekę gana nemažą procentą kaip tokiam kiekiu fanų – 48% mūsų fanų šiuo metu yra sukūrę kokią nors istoriją apie mus. Palyginimui, “15min” - 4.5%. Žinoma, didėjant fanų skaičiui šį procentą palaikyti didelį darosi vis sunkiau!

Dar vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti – statistika yra savaitės senumo. Tik po savaitės matysite šiandienos savo puslapio statistiką. Kiekvieną dieną ji yra atnaujinama, tačiau kaip ten bebūtų vis dėlto atsilieka septyniomis dienomis.

TYRINĖKITE STATISTINIUS DUOMENIS IR ATSIŽVELGDAMI Į JUOS, JUDĖKITE PIRMYN. Kiekvienam puslapiui turbūt svarbūs yra labai skirtingi puslapio statistikos duomenys, todėl neišsiplėsiu. Tai jūsų “smėlio dėžė” ir jūs turite nuspręsti kuri pastatyta smėlio pilis yra pati reikšmingiausia. Mes šamukų puslapyje šiuo metu labiausiai domimės tuo, kaip sekasi kiekvienam iš mūsų paliktų įrašų puslapyje. Daug sužinome, nes pradedame suprasti kaip parašyti įrašai nusiseka labiau, koks turinys nėra toks patrauklus ir t.t.

Galiu rekomenduoti “The Chocolate” straipsnį, kuriame jie labai trumpai ir koncentruotai apžvelgia statistiką, kurią galime matyti FB ir paaiškina ką kiekvienas punktas reiškia. To turėtų pakakti.

KADA GERIAUSIA YRA KELTI ĮRAŠUS FB PUSLAPYJE? Yra padaryti tyrimai, teigiantys, kad geriausia post’inti Facebook puslapiuose yra nuo 10val. Iki 15val. Iš asmeninės patirties dar galiu pasakyti, jog taip pat puikiai tinka maždaug 21val. (mums ji visada pasiteisino), nes žmonės dar nemiega, bet kažką juk veikti iki einant miegoti dar reikia :) Savaitgalis yra “tricky thing”. Man kol kas atrodo, kad jie labai nenuspėjami. Draugas dirbantis klube tą patį sako apie savaitgalius, taigi matyt savaitgalių nenuspėjamumas galioja visur. Bet kiek teko stebėti, labiausiai savaitgaliais pasiteisina tik įrašų kėlimas ryte.

IŠ KO SUSIDEDA GERAS POST’AS? Iš užrašų įkeliu tips’us, kuriuos užsirašiau bedirbdama su šamukų puslapiu:

 1. Stenkitės ne tik informuoti žmones, o juos įtraukti ir sudominti.
 2. Kelkite išraiškingas nuotraukas, video įrašus, citatas (gali būti humoristiniai), susijusius su Jūsų tema.
 3. Ieškokite įdomios medžiagos ir kituose šaltiniuose, o tuomet tais atradimais pasidalinkite ir su savo puslapio fanais.
 4. Naudokite tokias frazes kaip: “Paspauskite patinka, jei…”, “Pakomentuokite, jei…”.
 5. Geras post’as turi traukti dėmesį.
 6. Taip pat jis turi pasakoti apie tai, kas domina 95% Jūsų auditorijos.
 7. Post’indami visuomet galvokite apie tai, kokie žmonės yra Jūsų fanai – moterys/ vyrai/ jų amžius/ pomėgiai/ gyvenamoji vieta ir ar tai, ką norite pasakyti bus jiems aktualu.
 8. Rašykite paprasta, visiems suprantama kalba.
 9. Stenkitės post’u parduoti svajonę, kurios siekia jūsų auditorija.
 10. Kiekvienas post’as turi skatinti kokį nors fanų veiksmą.
 11. Jeigu Jūsų FB puslapis paskaoja apie kokią nors paslaugą/ prekę, pasidalinkite atsiliepimais, jie veikia magiškai.
 12. Jeigu jūs – tai verslas, pasakokite apie tai, kaip vyksta Jūsų verslas, kokia Jūsų kasdienybė. Kelkite nuotraukas iliustruojančias tai, papasakokite fanams pirmiems apie tai, apie ką visi kiti sužinos vėliau. Leiskite žmonėms pasijausti taip, tarsi, jie patys dalyvauja visoje jūsų darbo virtuvėje.
 13. Tris kartus per savaitę pakalbėkite apie “orą”. Tai reiškia, paklauskite žmonių kaip jiems sekasi ištverti šiuos šalčius, ką jie planuoja veikti savaitgalį ir kt.
 14. Nepamirškite, kad 99% jūsų fanų net neužeina į Jūsų FB puslapį. Jie jūsų įrašus mato savo News feed’e tarp daugelio kitų. Todėl pasistenkite būti matomi.
 15. Galite visus post’us suskirstyti temomis. Pavyzdžiui, NAUJAS PRISTATYMAS, SVEIKA MITYBA, ĮDOMU ir kt. Tai fanams padės akimirksniu suprasti, ką jie perskaitys jūsų post’e.
 16. Jūsų įrašai turi būti trumpi ir “skanūs”.
 17. Post’us skelbkite su nuotraukomis arba video filmukais, jie 80% labiau linkę būti pastebimi.
 18. Per dieną sukurkite nuo 2 iki 5 naujų įrašų savo FB puslapyje.

Kol kas tiek, mielieji :) O aš grįžtu toliau puoselėti “Pietums noriu šamo” puslapio ir ieškoti kitų atradimų, kuriais galbūt dar po kiek laiko ir eksperimentų galėsiu pateikti Jums.

Nepamesit kibirkštėlių akyse!

Iveta

Rodyk draugams

KAIP PADIDINTI SAVO FACEBOOK PUSLAPIO FANŲ SKAIČIŲ (I)

Šis įrašas skirtas tiems, kurie turi nors vieną savo Facebook puslapį arba ketina tokį susikurti bei ieško informacijos apie tai kaip tą puslapiuką auginti, tobulinti ir didinti auditorijos skaičių. Šiuo metu dirbu prie Facebook puslapio “Pietums noriu šamo” (noriusamo.lt). Šiuose įrašuose ir paanalizuosime tai, ką sugebėjome jame sukurti per savaitę, ko išmokome ir kokias išvadas iš to galėtume padaryti. Tikiuosi, kad padės ir kitiems, kuriuos kankina tas pats klausimas – kaip padidinti savo FB puslapio fanų skaičių?

SUPRASKITE KAS ESATE IR KAM ESATE. Iš pradžių turėjome suprasti kokiu tikslu kuriamas FB puslapis, kas yra mūsų auditorija, kokia ji, kuo domisi ir ką mes galime jai duoti, ko ji negali rasti niekur kitur.

TIKSLAS, AUDITORIJA IR TURINYS. “Pietums noriu šamo” FB puslapis buvo sukurtas tam, kad pritrauktume Facebook socialiniame tinkle esančius žmones, kurie domisi šviežia žuvimi ir galėtų būti potencialūs pirkėjai. Taip pat išsikėlėme tikslą ugdyti jų supratimą apie tai, kas yra šamukas, kokia tai žuvis, kuo ji ypatinga. Norėdami neapriboti auditorijos vien tik jau ragavusiais ar susidomėjusiais šia žuvimi žmonėmis, nusprendėme, jog publikuojamas turinys lies ir kitas, bendresnes temas. Tokias kaip sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, ekologija, sąmoningas vartojimas, sveikata ir kt.

Šio puslapio tikslinė auditorija yra maždaug 30+ metų moterys ir vyrai, kurie rūpinasi tuo, ką valgo – ar tai kokybiška/ šviežia/ sveika. Be to tikslinė auditorija ypač domisi šviežia žuvimi. Tai yra vidutines arba didesnes pajamas gaunantys žmonės.

PUSLAPIO NUOTRAUKA. Ji – tai mūsų vizitinė kortelė. Žmogus matydamas nuorodą į mūsų puslapį mato du dalykus – nuotrauką ir aprašymą. Todėl tikrai verta padirbėti prie abiejų. Pradžiai - nuotrauka. Iš turimų nuotraukų išsirinkome pačias “skaniausias”. Kadangi mūsų FB puslapis susijęs su maistu, taigi kuo nuotraukos bus “gardesnės” ir priverčiančios “seilę varvėti”, tuo daugiau žmonių sudominsime vien pamačiusius pagrindinę nuotrauką.

Mūsų atveju šamukai yra žuvis, kurios parduotuvėse pakankamai kokybiškos nenusipirksi. Juos galime tik užsakyti tiesiai iš augintojo, todėl dar vienas mūsų tikslas yra kuo labiau supaprastinti kelią iki užsakymo formos. Taigi, toje pagrindinėje nuotraukoje įkėlėme ir pačią paprasčiausią nuorodą su paaiškinimu: “Norėdami užsakyti spauskite ….”.

PUSLAPIO APRAŠYMAS. Papasakokite žmonėms istoriją, kitaip sakant “parduokite svajonę”. Mes visus aprašymus ir pasakojimus apie šamukus, visada pradedame nuo istorijos kaip patys juos suradome ir kaip atsitiko, kad dabar rekomenduojame kitiems. Taigi, nuo to pradėjome ir FB puslapio aprašyme.

Tolimesnį tekstą palikome tiems, kurie domisi labiau – surašėme visą aktualią informaciją potencialiam klientui (Bet standartiškai tas tekstas yra labai retai perskaitomas). Tiesa, turėkite galvoje, kad Google jus suras visų pirma pagal tai, kokius raktažodžius panaudosite būtent aprašyme. Todėl pagalvokite apie tai, kokius raktažodžius paprastai veda jūsų tikslinė auditorija paieškos sistemose ir juos panaudokite savo aprašyme.

Kadangi šamukai nėra ta žuvis, kuri būtų labai puikiai pažįstama kiekvienam žmogui, o juolab būtent šis šamas, kuriam sukurtas puslapis.. Nusprendėme sukurti prezentaciją, kuri trumpai ir vaizdžiai papasakos tai, kas tekstu užima ne vieną pastraipą. Jeigu norite prezentaciniu būdu žmonėms atskleisti savo idėją/ paslaugą/ prekę ar kt. Ir norite, kad tai atrodytų labai patraukliai bei įspūdingai, rekomenduoju sukurti prezentaciją per Prezi. Tai yra patikrintas variantas – jeigu gerai padirbėsite, abejingų neliks.

“SVEIKI ATVYKĘ” MENIU PUNKTAS. FB turi savo standartinius meniu punktus, kuriuos galite matyti kairėje, tačiau juos galima papildyti ir kitais punktais, kurie yra reikalingi būtent jūsų puslapiui – “Sveiki atvykę”, “Užsakyti šamuką”, “Atsiliepimai”, “Top fans”.

Vienas iš labiausiai reikalingų meniu punktų mūsų puslapiui buvo “Sveiki atvykę!” (arba angl. Welcome page). Jį sukūrėme per Pagemodo, kaip ir dar du meniu punktus “Užsakyti šamuką” ir “Atsiliepimai”. Šiame puslapyje prisijungę su savo FB account’u nemokamai galite sukurti vieną tokį meniu punktą, kurio dizainą, spalvas, išdėstymą, visą tekstą galite susikurti pagal savo poreikius. Mes jungėmės su trimis skirtingais account’ais, kurie yra šamukų puslapio administratoriai, kad sukurtume mums reikalingus tris meniu punktus.

Sukurtą meniu punktą “Sveiki atvykę!”, mato kiekvienas prisijungęs prie šamukų FB puslapio. Taigi, jame įkėlėme nuotrauką, kuri informuoja apie konkursą. Parašėme kelis sakinius apie tai, ką kviečiame toliau daryti vartotoją (žvilgtelti į prezentaciją), o po pačia prezentacija įkėlėme nuorodą kur galima užsisakyti šamuką bei klientų atsiliepimus. Taigi, šiame meniu punkte pateikite tai, kas žmogui atsakytų į klausimą: “Kodėl turėčiau pa’like’inti šį puslapį?”

“UŽSAKYTI ŠAMUKĄ” MENIU PUNKTAS. Jį sukūrėme per tą patį puslapį - Pagemodo. Kadangi šamuko užsakymas iki šiol buvo komplikuotas (užsakymas vyksta el.paštu), tokios užsakymo formos sukūrimas buvo didelis žingsnis pirmyn. Šiuo metu klientas pats užpildo visus laukelius, mes gauname jo pateiktą informaciją į savo el.paštą ir jis iš mūsų gauna jau tik patvirtinimą apie jo užsakymą. Žmonės tai pamėgo ir žymiai dažniau šiuo metu renkasi visos informacijos suvedimą šioje formoje, nei, kad rašymą mums el.paštu tiesiogiai arba užsakinėjimą telefonu.

FANŲ AKTYVUMO SKATINIMAS. Sukūrėme ir dar vieną gana pasiteisinusį meniu punktą – “Top fanai”. Jį galima sukurti per Booshaka. Paspaudus ant jo, kiekvienas puslapio gerbėjas gali matyti kurioje vietoje jis yra pagal fanų aktyvumą. Aktyviausiam fanui sausio mėnesį padovanojome knygą. Toks gestas iššaukia ir kitų fanų aktyvumą, nes visi pradeda suprasti, kad būti aktyviu apsimoka.


TURINIO KŪRIMAS. Pradėjome kurti turinį, kurio žmogus kitur neras, tam , kad būtų paskata sugrįžti į puslapį vėl ir vėl. Sukūrėme receptų galeriją, kurioje renkami rinktiniai receptai, pagal kuriuos fanai gali pasigaminti užsisakyti šamuką. Jiems nebereikia naršyti internete ir ieškoti receptų, nes galiausiai atsidaryti šią galeriją apsimokės labiausiai. Vietoj to, kad žmogus turėtų atsidaryti 30 puslapių, kad surastų norimą receptą, dabar jam pakaks nueiti į šią galeriją ir perversti keletą nuotraukų.

Taip pat sukūrėme galeriją, kurioje talpiname nuotraukas su mini tekstuku apie įvairias Lietuvoje aptinkamas žuvis – kurias rekomenduojama valgyti į sveikatą, kurių dėl vienokių ar kitokių priežasčių patariama nevalgyti bei kurias nerekomenduojama pirkti ir valgyti. Su patarimais kaip atpažinti šviežią žuvį, kaip kiekvieną iš žuvų atpažinti, paruošti gaminimui, kur įsigyti. O taip pat sutarėme su žuvų ekspertu A.Merkiu, jog prie kiekvieno straipsniuko gausime ir jo asmeninį komentarą/ patarimą dėl atitinkamos žuvies. Taigi štai, tai jau tikrai yra turinys, kurio kitur vartotojas neras. Ir tai yra stambus raktas į tolimesnę Jūsų FB puslapio sėkmę.

Šiam vakarui galbūt užteks tiek informacijos, tiesa? :) Tikiuosi, kad tai, ką papasakojau ir ypač tai, kas dar laukia, pravers ir Jums tobulėjant šioje srityje. Kai pati pagalvoju, mes būtume sutaupę labai daug laiko, jeigu kas nors būtų papasakoję visa tai koncentruotai, su pavyzdžiais ir patarimais.

Nesušalkit!

Iveta

Rodyk draugams

AR APSINUODIJIMAS MAISTU RESTORANE REIŠKIA, KAD TURIME TYLĖTI?

Šiame įraše iš pagarbos restoranų tinklui, kuriame lankėmės vis dėlto nusprendžiau nenaudoti jų pavadinimo. Ne dėl to, kad patys labai mėgtume tą restoraną, ar būtume pasiruošę vėl ten užsukti, tačiau dėl to, jog nei aš nei draugas neturime jokių raštinių, daiktinių įrodymų, o ir veterinarijos tarnyba teigė nieko neradusi. O viskas buvo taip…

KAS NUTIKO? Sausio 17d. vienintelis mūsų su draugu bendrai valgytas maistas, buvo sriuba tame restorane. Po kelių valandų nuo papietavimo ten abu pajutome iš pradžių skrandžio maudimą, vėliau prasidėjo pykinimas. Po trijų dienų galiausiai atsigavome (nei vienas iš mūsų nesiskundžiame jautriu skrandžiu). Ir kai galų gale pagalvoji, apsinuodijimas maistu juk nėra pasaulio pabaiga. Tiesa? Tačiau dėka jo gimtadienį leidome sėkmingai lovoje :) O tai jau buvo dalykas, dėl kurio ta diena buvo, švelniai pasakius, ne iš puikiųjų.

INFORMAVOME RESTORANĄ. Taigi, per daug nieko nesitikėdami nusprendėme padaryti labai paprastą dalyką - parašyti ant šio restorano socialinio tinklo “Facebook” sienos. Informavome, kad apsinuodijome ir paminėjome, kad restoranui vertėtų susirūpinti tos sriubos kokybe. Nieko pikto, nieko per daug emociško ar melagingo, tiesa? Po valandos šis įrašas buvo ištrintas administratorių. O štai toks restorano veiksmas buvo jau nebeteisingas. Ištrinti žinutę administratorius pagrindo neturėjo.

NULEISTI RANKAS AR EITI TOLIAU? Supratusi, kad restoranas nenori gilintis į šią situaciją, susisiekiau su veterinarijos tarnyba ir pranešiau apie mūsų negalavimus. Bet jeigu atvirai, tikrai nesitikėjau, kad kas nors sureaguotų į tą pranešimą.

Kadangi numačiau, kad restorano puslapio administratoriai gali ištrinti įrašą, buvau padariusi print screen’ą (nufotografavusi vaizdą, kuomet įrašas dar buvo ant jų sienos). Tuomet pradėjau eiti kitu nebe tokiu maloniu keliu - informavau nauju įrašu jau ant savo “Facebook” sienos savo draugus apie tai, kad šis restoranas nemėgsta kuomet jo klientai skundžiasi apsinuodijimu ir tai bando slėpti. Rekomendavau draugams nesirinkti šio restorano ir apie tai papasakoti artimiesiems. Kadangi tokia “reklama” iš lūpų į lupas yra nori nenori viena iš veiksmingiausių… Po dar kelių valandų minėto restorano puslapio administratorė (kuri ištrynė pirmą įrašą ant jų sienos) susisiekė su manimi dėl to, jog ji nori gauti mūsų kontaktus ir informuoti administraciją apie nutikimą. Ir beje, ji labai stengėsi mus įtikinti, kad bandė kaip puslapio administratorė išsiųsti mums žinutę anksčiau. Pati turėdama tris analogiškus puslapius “Facebook” socialiniame tinkle esu beveik užtikrinta, kad tai net gi neįmanoma. Na, bet tai juk smulkmena, nesileiskime į jas.

Beje, viename iš komentarų po šiuo jau neištrinamu įrašu parašiau, jog kreipiausi ir į veterinarijos tarnybą, tad restoranas apie tai žinojo.

“LAIMINGA PABAIGA”. Sekančią dieną gavau laišką nuo jau pačio restorano administracijos. Viena iš jos atstovių mūsų atsiprašė ir teigė neįsivaizduojanti kaip tai galėjo nutikti, nes restorane laikomąsi visų higienos normų. Mums buvo pasiūlyta kompensacija - 50lt vertės kuponas tame pačiame restorane.

Mes padėkojome už tai, kad į situaciją buvo sureaguota ir atsisakėme kompensacijos argumentuodami tuo, kad artimu metu ne tai, kad netrauks šis restoranų tinklas, tačiau apskritai joks ne namuose gamintas maistas.

Į šį laišką gavome atsakymą, jog restorane lankėsi veterinarijos tarnyba dėl mūsų skundo. Ir, turbūt kaip ir daugelis galime nuspėti, nieko nerado :)

MORALAS. Taigi, moralas būtų toks - tai, jog apsinuodijote restorane nereiškia, kad turite sėdėti suglaudę ausis ir laikyti tai savo problema. Mes turime tiesę išsakyti savo dvejones, nusiskundimus, o juolab, kai tai liečia mūsų sveikatą. Bet geriausia dalis šiame morale, manau yra kita - džiugu žinoti, jog veterinarijos tarnyba, o šiek tiek pasistengus ir patys restoranai išgirsta, kai mes į juos kreipiamės. Tad yra ir gerų dalykų šioje istorijoje :)

p.s. Dar kartą primenu, kad oficialiai restoranas prie jūsų negalavimų neprisidėjo, kol to neįrodė veterinarijos tarnyba arba nepatvirtino pats restoranas.

Iveta

Rodyk draugams

LOPŠINĖ MANAM GYVENIMUI

Žinote, galbūt atpažinsite ne vienas ir save šiose viena paskui kitą bėgančiose raidėse, žodžiuose ir sakiniuose. Aš to ir linkiu - tegu visa tai įsupuoja ir Jūsų mintis, tegu jas kiek sudrumščia ir tada sudėlioja į teisingus stalčiukus. Visai kaip lopšinė tegu užliūliuoja jus prasmingam gyvenimui. O aš jau visai už kelių valandų pradėsiu gyventi 21-us savo gyvenimo metus ir tęsiu šias savęs paieškas, atradimus, vidines dilemas ir tikėsiuosi, kad tokių išvadų kaip šiandienos vis daugės ir jos taps vis labiau brandesnės ir patikrintos laiko.

IEŠKOTI PRIEŽASČIŲ KODĖL VERTA TAI PADARYTI, O NE ATVIRKŠČIAI. Jeigu norisi didelio, tikro ir ilgai svajoto labradoro retriverio draugijos šeimoje, imti ir jį įsigyti. Tegu nors ir iš pačių Mažeikių į Vilnių parsivežti jį namo. Priežasčių to nepadaryti visada bus begalybė ir viena. Tačiau įsiklausęs į vidinį balsą po pirmos dienos su juo, suprasi - tai buvo vienas iš geriausių sprendimų, kuriuos esi priėmęs gyvenime.

VIS DĖL TO DOKUMENTAI - SVARBU. Pasirašius sutartį įsidarbinant pasirūpinti, kad turėtum pilnai užpildytų dokumentų kopiją ir sau. Nes gali įvykti taip, jog pažadėtos kopijos taip ir negausi, o įmonė galiausiai bankrutuos ir suklastojusi buhalteriją išmokės 8% to, ką iš tikrųjų buvo skolinga.

SAUGOTI SAVO ŠEIMĄ. Sako, kad iš prigimties moteris yra panaši į vilkę. Kai pavojus iškyla gaujai (šeimai), vilkė turi pasitelkti savo vilkiškus instinktus ir gaują apsaugoti. Ypač tada, kai į vilkų gaują, kurioje dominuoja viena vilkė, nori įsmukti antra labai įnoringa ir mokanti manipuliuoti kitos gaujos vilkė. Taip ir moteris tokioje situacijoje turi įjungti ne agresiją, ne impulsyvumą ar emocijas, o šaltais nervais parodyti kitai vilkei jos vietą. Tai pamoka, kurią kaip ir vilkų gaujai, taip ir šeimai išmokti labai naudinga!

BUVIMAS SU TIKRAIS DRAUGAIS. “Draugai” esantys su tavimi tada, kai jiems tai paranku ir naudinga, yra tarsi mažučiai vampyrai. Sekundė po sekundės čiulpiantys iš tavęs džiugesį ir kibirkštėles akyse. Gyvenimas ne toks jau ir ilgas, kad švaistytume jį beprasmiems pokalbiams ir tam, kas mus sekina ar liūdina. Labai svarbu paklausti savęs su kuo jautiesi taip, lyg norėtųsi šoktelti nuo žemės. Tai štai būtent tie žmonės ir yra tai, kas turėtų būti vadinama “draugais”.

DARBAS TURI KELTI MALONŲ KUTENIMĄ KAŽKUR NETOLI KRŪTINĖS. Prieš įsidarbinant vertėtų savęs paklausti ar ši įmonė panaši į “Apple” ar į “Microsoft”? Žinoma, tiek vienas, tiek kitas turi savų pliusų ir minusų, tad ir vertėtų išsiaiškinti kokios įmonės tipo žmogus esate Jūs. “Apple” tarsi labiau atspindi mano pačios vertybes ir mano požiūrį į gyvenimą. Taigi renkantis darbą atradau vieną svarbų dalyką, jis turi būti Apple kompanijos tipo, ne atvirkščiai. Jokie pinigai nekompensuos patirtų stresinių situacijų, nužudytų nervų ląstelių ir to, ką pridirbsite eidami iš proto kol būsite nemėgstamoje darbovietėje. Patikėkite, suradus savo tipo įmonę, viskas tampa taip paprasta - dirbi ir mėgaujiesi tuo, ką kuri. Paprasčiau ir būti negali.

NEPASIDUOTI. Net ir tada kai galutinis pažymys jau nieko nebenulems, tačiau matai, kad dėstytojas neobjektyviai įvertino tavo atliktą darbą, būtina kovoti iki galo. Ypač tada, kai darbas buvo atlikinėjamas pusę metų. Galbūt galų gale dėstytojas net ir nepakels to pažymio, bet pripažins, kad buvo pasielgta neteisingai - o tai bus didelis ir svarbus pasiekimas visai komandai.

TAI KO IEŠKAI ATEINA TADA, KAI NUSTOJI IEŠKOTI. Kai viename bute mums pasiūlė “kur nors palikti, atiduoti ar užmigdyti šunį”, kad galėtume įsikelti gyventi, buvome visai praradę viltį rasti tinkamą butą nuomai. Bet tada pasakiau: “Pamatysi, rasim butą, kuris bus geriausia ką galėjom surasti”. Nustojome išgyventi dėl kiekvieno aplankyto ir nenusisekusio buto ir tą pačią dieną radome tai, ko ir buvome ieškoję. Auksinė taisyklė.

LEISTI KŪRYBIŠKUMUI IMTI VIRŠŲ. Jeigu viduje turi užslėptą kūrybiškumą, kuris nuolat braunasi viršun, ir šaunu! Duok jam viršų. Su juo gyventi žymiai linksmiau. Jis lyg kreidelės, niūrius dalykus nuspalvina ryškutėlėm spalvom. Na, kad ir tą nuobodžią sieną namie paverčia nestandartine eglute, kurioje sutelpa tai, ką vadini Kalėdomis.

KOMPLEKSAMS NĖRA LAIKO. Nustok kompleksuoti, padaryk tai, ką norisi. Turi idėją apie save su ant nugaros nutapytomis stygomis ir vos trupučiu šilko ant kūno? Įgyvendink tai. Nesvarbu, kad ši nuotrauka dūlės asmeniniuose archyvuose, tačiau tu ilgai prisiminsi, kad nėra ko komplesuoti dėl to, ko norisi.

Linkėjimai mano nepailstantiems skaitytojams! :)

Iveta

Rodyk draugams

TAI KAIP GI ELGTIS SU TAIS PASIKEITIMAIS?

Na, štai, po jau nebesuskaičiuoju kiek metų esu oficialiai išėjusi iš darbo. Dabar tenka prisitaikyti prie to, kad dar vis išlikęs įprotis nuolat atsidaryti darbinį elektroninį paštą, kad kišenėlė kurioje gulėdavo darbinis mobilusis irgi jau tuščia, kad ryte nebekyla klausimas dėl to kokius darbinius reikalus reikės sutvarkyti. Tačiau ar tai gasdina? Man tas jausmas labiau primena tarpinę stotelę. Tarsi mano laikas sustojo ir atėjo laikas pasirinkti kuria kryptimi judės mano traukinys.

Žinoma, kažkiek to “gasduliuko” jausmo buvo. Žengiau pirmus žingsnius iš ofiso, kai išgastis buvo sumišęs su laisve. Tačiau, manau, geriausia dalis tomis minutėmis buvo tai, jog turėjau kam įsikabinti į parankę. Tokia “parankė” yra būtina akimirkomis kaip ši, ji sušvelnina bet kokias baimes, bet kokius kritimus ar kitus baisius dalykus.

Bet štai ką noriu pasakyti labiausiai. Svarbu pažiūrėti į bet kokius pasikeitimus teisingai. Aš pamaniau, kad šis pasikeitimas man bus paskatinimas pasukti link kūrybiškesnio darbo, kurio jau gan ilgą laiką man taip trūko. O tada tik spėk gaudyti galimybes… Atrodo, kad darbas susirado mane pats, paslaugiai pakabino paltą, pasodino ir paklausė ko gi pageidaučiau. Šiuo metu nusprendžiau dar pabūti neįsipareigojusi, keletą mėnesių pagyventi be darbo ir prisiminti ką tai reiškia, o gal ir naujų idėjų pasisemti. Po švenčių priimsiu galutinį sprendimą, kuris neabejotinai atneš dar daugiau pasikeitimų. Bet pradedu išmokti, jog jie nesikandžioja, reikia tik gerai į juos įsiklausyti :)

Kaip ir Atila, mūsų labradoras, šiandien, pirmą kartą įmerkė galvą į vonią pilną vandens, supanikavo, paburbuliavo, bet tuoj pat po minutės kitos tą patį vandenį tiesiog lyžtelėjo. Taip ir mes, tik laiko klausimas kada prisitaikysime prie pokyčių, nes kovoti su jais juk beprasmiška. Pasaulis ir tas, nuolat sukasi.

Trumpas minčių kratinys šio penktadienio vakarui, tikiuosi kam nors ši asmeninė įžvalga irgi pravers. Iki.

Iveta

Rodyk draugams