Šiek tiek išankstinio reziumė: 3 valandos susitikimo, daugiau nei 715 šypsena užkrėstų vilniečių, 54 žmonių komanda, 180 nuotraukų, po renginuko straipsnis “15min”.

„Mažasis princas” daro savą poveikį ir šį įrašą pradedu skaičiais. Sako suaugusiems patinka skaičiai, tai tegu iš pradžių nusišypso suaugęs skaitantysis. Bet labiau šį įrašą skiriu tiems suaugusiems, kurie dar prisimena ką reiškia būti vaiku, kurie išdrįsta pasielgti netikėtai, kiek žaismingai ar kaip kitaip skleisti geros nuotaikos užtaisą. Neskubėkim suaugti. O gal net drįsčiau pasakyti - net nebandykim suaugti ir išsaugokim tą dalelytę vaiko savo viduje.

Prašau, skaityk drauge su šia daina. Ja „persunktas” visas įrašas.

Savaitė prieš kovo 27-osios šeštadienį paskelbiau apie akciją, kurią sumaniau visiškai ekspromtu. Maniau, bus gerai, jei susirinks kokie 15 žmonių ir galėsime laiką praleisti kiek prasmingiau. Matant FB augantį dalyvaujančiųjų skaičių ėmiau galvoti kaip reiks suvaldyti visą šią minią? O taip, ne paslaptis - virš 400 žmonių paspaudė „dalyvausiu”. O renginukas buvo organizuojamas Vilniuje, Katedros aikštėje. Nenukriskit nuo kėdės, bet tarp dalyvaujančių mačiau ne vieną žmogų nei nenutuokiantį kur yra Lietuva, nei kalbantį lietuviškai, o ypač atsistebėti negalėjau pažįstamais iš kitų miestų, kurie galėjau “duoti ranką nukirsti”, kad nedalyvaus, tačiau paspaudė „sąžiningai”, kad dalyvaus. „Mažasis Princas” sako, kad nereikia pykti ant suaugusiųjų, kad vaikai turi būti atlaidūs jiems. Matant tokią naują madą „skelbti savo dalyvavimą ten, kur net nesiruoši būti”, tikrai susimąstau apie tai, kad reikia būti atlaidžiai :) Na, bet eilinį kartą pasitvirtino viena statistika - Iš 100% žmonių tik 5% imasi realių veiksmų ir neapsiriboja tuščiomis kalbomis. Taigi taigi, iš ~400 žmonių tokius gyvus, gražius ir atsakingus pamačiau netgi dvigubai daugiau nei penkis procentus - 54 žmones.  Atsiprašau už šiokį tokį negatyvą čia taip pradžioje, bet būtų nesąžininga dalyvavusių atžvilgiu nepasakyti, kad būtent jie, sukėlė tą šeštadienio šypsenos epidemiją. Begalo viliuosi, kad vieną dieną daugiau nei dešimt procentų  Lietuvos sugebės užkrėsti žmones tokiomis gražiomis emocijomis.

Oras buvo kaip „užsakytas”. Tik pradėjus rinktis žmonėms nustojo lyti ir saulė švietė nesidrovėdama visos akcijos metu. Ironiška, bet tik atsisveikinus vėl pradėjo pilti kaip iš kibiro. Mačiau vieną po kito į ratelį prisijungiančius žmones. Kiekvienas atsinešė lapelius su iš anksto pasiruoštais komplimentais, palinkėjimais, šypseną keliančiais žodžiais. Šiuos planavome kiek vėliau išdalinti praeiviams Katedros aikštėje. Visi iki vieno jau „sirgo” šypsena, naujas prisijungęs žmogus užsikrėsdavo nuo jau esančiųjų. Gera buvo stebėti tuos džiaugsmą spinduliuojančius žmones. Jiem nebuvo rūpesčių, jiem nebuvo jokios krizės. Visi susirinkome tik vienu tikslu - užkrėsti miestą šypsena. Nuo pat pradžių žinojau, kad jei jau subūriau šią komandą, privalu yra pažinti vieniems kitus. Juk kitu atveju tai būtų tiesiog vienkartinis susibėgimas, be jokio jaukumo ir šilumos. Todėl iš pat pradžių pradėjome žaidimu tam, kad įsimintume kiek galima daugiau vardų iš dalyvaujančiųjų. Viso susitikimo metu laikas man dažnai „sustodavo”. Apžvelgdavau tą ratelį ir pamanydavau, kad meluoja tie, kurie sako, kad lietuviai „surūgėliai” ar, kad žmonės šiais laikais siekia tik blogo. Nei velnio, būtumėt Jūs matę tas šypsenas… Šie žmonės ir kuria Lietuvą iš didžiosios raidės. O užvis didžiavausi atvykusiais iš kitų miestų. Po žaidimo dar ir dabar prisimenu daugelio vardus: Viktorija, kuri mėgsta valgyti, Julius, kuris mėgsta Judėti, Kornelija, kuri mėgsta knarkti…

Nei trupučio neplanavau dėmesio iš spaudos. Nors ir neprašytas, bet atėjo pats. Renginio metu pasirodė „15min” žurnalistė, dar prieš renginį apie mus rašė „CityOut Vilnius”. Renginyje dalyvavo ir Ingrida, všį „Kitas Variantas” savanorė, kuri savo ruoštu apie akciją parašys šio projekto akimis.

Po susipažinimo žaidimo prasidėjo įdomioji dalis, išsiskirstėme ir pradėjome dalinti lapelius, keliančius nuotaiką. Vienas iš geriausių jausmų yra turbūt gebėjimas kitą pradžiuginti. Mačiau tuos žvilgsnius, mačiau tas šypsenas, girdėjau padėkas: „Kaip tik to man ir trūko”. Sumanymas buvo pradžiuginti ne vien gavusius lapelius. O sukurti visą grandinę pradžiugintų žmonių, todėl gavę lapelį buvo prašomi jį perduoti kitam, kuriam jo dabar labiausiai reikia. Negalėjau ir pati nustoti šypsotis matant šią šypsenos epidemiją. Taip, per pusvalandį užkrėtėme daugiau nei 715 žmonių. Ir visi vienbalsiai nusprendėm, kad kitą kartą pasiruošime daugiau lapelių. Atstiktinai po vienu straipsniu atradau vieno iš gavusiųjų lapelį atsiliepimą: „Mūsų 45 žmonių grupė buvo Vilniuje ekskursijoje ir Katedros aikštėje gavome labai linksmų palinkėjimų. Ačiū iniciatoriams už gražų priėmimą ir gerą nuotaiką :D ”

Žinot negana to, kad visi jau ir taip negalėjom paliaut šypsotis, nes daryti gera yra tikrai beproto gera, tai dar pabaigai padarėm vieną žaidimuką. Susiskirstėme grupelėmis į ratukus, vienas iš grupės išeidavo į ratuko vidury, o likę sakė kiekvienas po komplimentą žmogui, kuris stovėjo viduryje. Mačiau ne vieną, kuris klausydamas komplimentų negalėjo ir emocijų sutramdyti, mačiau ir ašarojančias akis, ir nuostabų bendrumo jausmą, kuris ir buvo vienas iš didžiausių mano tikslų šiuo susitikimu. Absoliučiai užskaitau šią akciją. Ir pasižadu, kad organizuosime šypsenos epidemijas dažniau, nes turbūt kiekvienas iš mūsų turėtume jausti atsakomybę pradžiuginti tuos, kurie išgyvena sunkias akimirkas. Ir, manau, kiekvienas sudalyvavęs šioje akcijoje pasakytų, kad nereikia net tokio oficialaus susitikimo, kiekvieną dieną galime kitus užkrėsti šypsena lig ausų.

Ką kitą kartą būtų galima daryti geriau? Sugalvoti kaip paprasčiau supažindinti didelę grupę žmonių. Sugalvoti dar daugiau žaidimų, kurie palaikytų bendrumo jausmą. Nurodyti tikslesnį laiką kiek vyks akcija.

Atsiliepimai iš dalyvavusių:

Jurgita, kuri mėgsta juoktis: Iš tikro viskas labai patiko ,gražiai įgyvendinta šį akcija. Buvo be galo nuostabu ir labai džiaugiuosi,kad šia akciją padarėt ;]]
Sėkmės jums ir toliau ;]

Skaistė, kuri mėgsta skaityti:Labas !
Vasara esu buvusi Taize miestelyje, Prancuzijoje. Tikriausiai esi girdejusi apie toki. Ten zmones susirenka is visos Europos. Tos emocijos kurios, patirtos ten, buvo atgaivintos vakar. Tas jausmas, kai nuo sypsojimosi jau skauda skruostus ir del to dar juokingiau, tas nuostabus, siltas zmoniu bendravimas ir t.t.
Dabar ziauuuuuriai laukiu antrojo susitikimo. Tik zinau, kad sekanciam susitikimui pasiruosiu daugiau lapeliu :D

Žydrė, kuri mėgsta žaisti: Buvo tiesiog nuostabu! Labai daug geru emociju isliko, gera vienoj vietoj sutikti TIEK linksmu, idomiu, atsipalaidavusiu ir iniciatyviu zmoniu. Patiko dalinti lapelius ir stebeti zmoniu reakcija. Viena mergina netgi pasake, kad Lenkijoj perduos. Tikra grandine.:) Buvo isties idomu, visa diena nedingo sypsena nuo mano veido. Dar karta didelis DEKUI, Iveta! Tu nuostabi, nors ir pati tai gerai zinai.:)
Geros dienos!

Goda, kuri mėgsta gitaras: Labas :) Susipažinau su daug vilniečių, nes iki šiol nei vieno nepažinojau, nuostabiai praleidau dieną, šypsausi iki dabar, įsitikinau, kad 120proc. grupėje žmonės tikrai nuostabūs, labai patiko tie komplimentai būreliuose, nežmoniškai nuotaiką pakėlė, šito tikiuosi ir kitus kartus. Viskas buvo labai nuostabu ir tikiuosi kitus kartus galėsiu dalyvauti. Nesitikėjau,kad bus taip gerai :)

Laura, kuri mėgsta linksmintis: Labas :)) Kai dalinau lapukus, supratau, kad zmones ZIAURIAI skirtingi. Ir nors sutikau nemazai piktu skubanciu bambekliu, bet labai smagu yra pradziugint zmones. Kai kurie jau vien matydami, kad kas prie ju artinasi, iskart issisiepia:D Siaip zaidimai abu buvo labai faini ;D dar dabar galvoj stovi ”Viktorija- valgyti. Julius - judeti… :DD” Labai faina,kad suorganizavai toki rengini! Labai labai didelis ACIU!!!! Ten susirinko labai faini zmones, ir siaip buvo labai labai smagu:)) visa vakara negalejau nustot sypsotis XD Manau, galetu but daugiau tokiu renginiu:)) Dar karta ACIU:)****

Gintarė, kuri mėgsta greitį: is to gavau laaaaabai geros nuotaikos,ir daaug! buvo labai linksma,nesitikejau,kad taip bus.labiausiai patiko zmones, kurie gaudavo korteles,ir budavo labai laimingi.o geriau galetu buti,tik oras;D labai laukiu kito tokio projekto ar ko nors panasaus! aciu,buckis!

Kornelija, kuri mėgsta knarkti: ACIU dar kart uz tokia puikia diena!Buvo labai saunu susipazint su ivairiais zmonem,visi tokie skirtingi esam,bet ta dien buvo toks jausmas lyg skirtingi zmogeliukai buvo kaip vienas diedelis zmogus:) Labai patiko zaidimas su vardais. Saunu buvo dalinti sypsenu lapelius kitiem,net keista,kad pikti ir visada paniure vilnieciai noriai sypsojosi gave lapelius ir siunte sypsenas toliau:)Noreciau,kad kiekvieno menesio gale butu tokiu ivairiu dienu(sypsenos,free hugs,kokia nors dainu diena,zaidimu ir t.t),ju tikrai truksta,ypac tokioje erdveje,kaip Katedros aiksteje.SYPSENOS EPIDEMIJOS metu gavau gera doze juoko,sypsenu,nauju pazinciu,siltu apkabinimu.Dalinant lapelius buvo zmoniu kurie pasake-Aciu,kad padaret tokia diena,Vilniui to reikia.Nustebau tai isgirdus,nors neprisidejau nei prie organizavimo,nei prie dar ko,bet buvo begelo gera tai girdet.Tikrai butu saunu jei atsirastu dar tokiu ivairiu dienu :)

Laura, kuri mėgsta ledus: Sveika ;] tai vat dėl vakar noriu pasidalinti įspūdžiais ;D iš tikrųjų man labai patiko renginys ir labiausiai tuomet,kai mes jau išdalinome visus lapelius ir susėdome bendrauti.

Austė, kuri mėgsta augti: Labas, Ivetaa. : )) Man ši Šypsenos epidemija davė daug.
Šypsojausi visą dieną,iki žandikaulių skausmo. : ))
Ir gražiausia tai, kad padovanojau šypseną žmonėms, kurios reikėjo… : ) Dėkoju Tau, ir noriu tokių puikių epidemijų daugiau ;}}

Gabrielė, kuri mėgsta groti: Žodžiu,akcija buvo nepakartojama.^^ tiesa sakant, viskas buvo suplanuota žymiai geriau,nei aš tikėjausi ir pirmas blynas tikrai nebuvo prisvilęs. Šiaip buvo gera žiūrėt į besišypsančius praeivius, pabendraut su žmonėmis ,kuriems RŪPI kitų gerovė ir šiaip plėsti pažinčių ratą. Žodžiu, AČIŪ, AČIŪ, AČIŪ. Tai ką padarei yra nerealu. Šaunuolė! ♥

Ingrida, kuri mėgsta irkluoti: Labas :)
Iveta, man labai patiko tai, kad tu sugalvojai ir padarei. Nes dauguma zmoniu daug fantazuoja, daug kalba, taciau nieko nedaro. Supratau, kad viskas nera taip sunku, kaip atrodo. Mergyt, sauniai padirbejai.

Austėja, kuri mėgsta apsikabinti: Iš tikro, akcija buvo super. Ypač patiko, jog visi susirinkę buvo šilti, mieli žmonės, smagu, kad su kai kuriais jau galima ryšį palaikyt :) Jei planuosit tokią akciją vėl, pažadu dalyvauti :)

Tadas, kuris mėgsta taupyti: Visų pirma, norėčiau tau dar kartą padėkoti už renginuką, kurį suorganizavai. Buvo tikrai labai linksmas. Esi vienas iš nuostabiausių žmonių, kuriuos pažįstu.
Iki šiol nieko panašaus neteko daryt, tai yra susitikti su žmonėmis iš internetinės erdvės ir kartu praleisti pusdienį, dalinant skrajutes su juokingu tekstu.
Taigi ką aš iš to gavau? Supratau, kiek nedaug reikia, kad praskaidrintum kito žmogaus dieną. Beto, darydamas gera, tapti ir pats laimingesnis. Tai buvo puiki proga praplėsti ir savo konforto zoną. Iš tiesų pradėjau geriau jaustis, labiau pasitikėti savimi bendraudamas su nepažįstamais žmonėmis. Kaip mačiau, daugelis dalyvių skrajutes dalino būdami su savo draugais, nes tada jautiesi drąsesnis. Tačiau aš tai dariau vienas, nes norėjau kuo labiau patobulėt, perlipt per save. Šis susitikimas taip pat buvo ir gera proga pasimokyti, kaip nuoširdžiai pasakyti komplimentą žmogui, kurio visiškai nepažįsti. Ir tai buvo nuostabu, puiki gyvenimiška praktika! Ši renginuko dalis man bene labiausiai patiko. Taigi manau, kad šis renginukas buvo labai vykes, duok dieve, kad tokių daugiau būtų, šiais krizės laikais. O kas svarbiausia, kad mes perdavėm žinutę žmonėms dažniau šypsotis, juk tai yra taip natūralu. Visa, kas yra gražiausia ir tyriausia šiame pasaulyje, sklinda iš žmogaus vidaus ir to nereikia slėpti, o atvirksčiai - kuo labiau skleisti.

Olegas, kuris mėgsta obuolį: Hey! ;) Gavau iš to gerą pozityvo užtaisą,žandų skausmą (nes tiek laiko beisšypsant paskui žandai skaudėjo;D),jausmą,kad nepraleidau laiko veltui ir nuveikiau kažką gero bei naujų pažinčių;) Buvo labai smagu dalint (ypač užsieniečiams) komplimentus ir šeip kelt žmonėm nuotaiką. Dar kartą noriu pasakyt didelį dėkui už organizavimą…žaviuosi tavo pozityvu ir veiklumu ;)

Saulė, kuri mėgsta svajoti: Sveika! ;) Šypsenos epidemija- nuostabi idėja. Džiaugiuosi, kad atsiranda žmonių, kurie organizuoja visa tai ir dalyvauja! :)
Man labai patiko susipažinimo žaidimas ir tai, kad išdalinę lapelius, niekur nepabėgom, o sakėm komplimentus ir galėjom pabendrauti. ;)
Viskas buvo labai faina ir ši akcija ilgam pakėlė nuotaiką. :))
Labai ačiū, Iveta! ;)

Visas renginuko nuotraukas galite rasti čia.

Post Scriptum

Begalo bekrašto dėkoju Jums, šaunuoliai, nes gali pasirodyti, kad pradžiuginot tiesiog vieną kitą žmogų, bet taip ir keičiamas pasaulis. O jūs esate tie, kurie išdrįstat ir patikėti, kad tai įmanoma :)

Iveta

Patiko (0)

Rodyk draugams