Dauguma iš mūsų keliamės savo gyvenimuose tam tikrus tikslus, iš visų jėgų siekiame vienų ar kitų dalykų, norime tapti tam tikromis asmenybėmis. Tačiau labai dažnai užmištamas aspektas - prasmė. Iš pat pradžių tikslas, noras, troškimas atrodo toks įspūdingas, kad iš inercijos labai įsibėgėjam ir didžiuliu greičiu šoktelim pirmyn. Tačiau tai slopsta, tai jau nebe taip motyvuoja, nebejaučiame to „kaifo”, kurį jautėme iš pradžių. Tam, kad šis jausmas Jus lydėtų kiaurą parą ir nuolatos, turite labai konkrečiai atsakyti sau į klausimą: „Kodėl tai darau? Kam man to reikia?”.

Pavyzdžiui: Dėl ko mokausi užsienio kalbą? Kam man to reikia?

Nes ją išmokus (t.y. pabaigus mokyklą)  nusipirksiu pirmą pasitaikiusį bilietą į Prancūziją, nuvyksiu ten. Kur pati savo akimis matysiu tas siauras gatveles, persunktas buitiškumo. Kur važiuosiu per visą šalį į giliausias provincijas tam, kad paragaučiau tikrojo tradiciško maisto, užuosčiau pačio tikriausio vyno kvapą ir skanaučiau jį su pasimėgavimu. Tam, kad pati savom rankom galėčiau paliesti tas šimtmečiais stovinčias mūro sienas. Ir visam tam man neabejotinai galybę kartų pasitarnaus užsienio kalba, kurios dabar mokausi. Kiekviena frazė, kurią išmokstu - jau įsivaizduoju kokioje situacijoje man pravers. Kiekviena nauja kalbėjimo užduotis - jau taip ir jaučiu, kaip lavina mano kalbą ir ruošia mane tiems ilgiems pokalbiams su vietiniais. Kiekviena rašymo užduotis man tik daro paslaugą - jau atrodytų, galėčiau netgi paliesti tą užrašų knygą, į kurią vietine kalba, ne sava, rašysiu visus nuotykius ir išgyvenimus.Ir su kiekviena diena priežasčių mokytis šią kalbą tik daugėja, nes su kiekvienu žingsneliu šioje kalboje pirmyn, pažengiu ir žingsnelį tos kelionės į Prancūziją link.

Tai mano motyvacija… Linkiu kiekvieną darbą bedirbant, kiekvieną užduotį beatliekant ir svarbiausia kiekvieno tikslo besiekiant nuolat sau užduotį klausimą „Dėl ko aš tai darau? Kam man to reikia?”

Naujas filmukas Jums grojaraštyje, pasakojantis apie vizijos svarbą, o pabaigoje patvirtinantis mano žodžius:

IS

Patiko (0)

Rodyk draugams