Ar žinote kokią žuvį valgote? :) Trumpai apie tai ar ešerį pirkti bei valgyti rekomenduojama, kaip jį atpažinti bei žinoti ar jis šviežias, kaip paruošti gaminimui, truputis apie įsigijimą, o taip pat žuvų eksperto Artūro Merkio komentaras apie ešerius.

REKOMENDACIJA. Valgykite į sveikatą. Tik geriau rinkitės vidaus vandenyse (ežeruose, upėse, tvenkiniuose) sugautus ešerius.

KAIP ATPAŽINTI? Kiek kuprotas ir suspaustas iš šonų ešerio kūnas yra padengtas smulkiais, kietais, stipriai besilaikančiais žvynais. Nugara tamsiai žalia, šonai žalsvai geltoni su tamsiomis skersinėmis juostomis, pilvas geltonai baltas. Išsiskiria raudoni pilvo pelekai.

PAPLITIMAS. Ši žuvis yra vienas dažniausių laimikių naudojant įvairius žūklės būdus. Aptinkama upėse, ežeruose, tvenkiniuose, miškų bei durpynų ežeruose ir net gi Baltijos jūroje.

KAIP ATPAŽINTI ŠVIEŽIĄ ŽUVĮ? Šviežia žuvis neturi pašalinio kvapo, nebent jūros ir jodo. Šviežių žuvų akys išsipūtusios, švarios, ragena skaidri, žiaunos nuo šviesiai iki tamsiai raudonos spalvos, žiauniniai dangteliai standžiai suglausti nesusiklijavę, oda blizganti ir stangri, gleivės skaidrios, žvynai tvirtai laikosi, pelekai ir uodega neapdžiūvę, raumenys standūs, elastingi, sunkiai atsiskiria nuo ašakų, žuvis nelinksta, paspaudus pirštu duobutė nedelsiant išsilygina.

EŠERIO PARUOŠIMAS IR PATIEKALAI. Ešerys turi daug spyglių ir tvirtai priaugusius žvynus. Ypač sunkiai žvynai nusiima pas daugiau kaip kelias valandas negyvus ešerius. Todėl pagautus ešerius geriausia išlaikyti kaip galima ilgiau gyvus. Šviežiam ešeriui žvynai nusiima pakankamai nesunkiai. Patyrę žvejai žvynus nudiria su visa oda, tačiau dėl nudirtos odos mažėja galimybė paruošti ešerį ypatingai skaniai. Žvynai lengviau nusiima ir ešerį trumpam panardinus į karštą vandenį. Žvynai imami anksčiau, nei imamam doroti vidų. (Palyginus su šamuku, ešerio paruošimas gaminimui yra žymiai sudėtingesnis ir ilgesnis)

Ešerį galima priskirti prie skaniausių žuvų, tačiau ir vienų riebiausių. Šamukas, pavyzdžiui, yra žymiai liesesnis. Taip pat ešerys tarp gėlavandenių žuvų antras pagal tinkamumą tikrai žuvienei.

AR SUDĖTINTA ĮSIGYTI? Internete skelbimų apie parduodamus ešerius radome, tačiau būkite atsargūs turguje, nes jau yra užfiksuota atvejų kai buvo bandoma panagasiją parduoti kaip ešerį :) Tiesa, IKI penktadieniais parduoda jūros ešerį, kurio bendrai yra rekomenduojama nepirkti, nes dėl lėto augimo ir brendimo jos yra itin jautrios pergaudymui!

ŽUVŲ EKSPERTO, ARTŪRO MERKIO KOMENTARAS. Maistine prasme, ešerys yra jaunesnis gurmanų vertinamo starkio (sterko) pusbrolis – ešerio mėsa artima baltai starkio mėsai, bet ji labiau ašakota, ne tokia riebi (palyginus su ungurio ar europinio šamo), o ir patys ešeriai neišauga iki starkio dydžio. Tačiau nežiūrint to, pasaulyje vis labiau pradedama vertinti ešerio mėsa ir jis vis plačiau auginamas akvakultūroje.

Ešerys viena iš sunkiausiai skutamų mūsų žuvų. Iš tiesų, norint nuskusti ešerį jį reikia 2-3 sekundėm įmerkti į labai karštą vandenį. Bet ne ilgiau, nes tuomet žvynai nusiskus su visa oda.

Daugiausiai stambių ešerių Lietuvoje pagaunama Kuršių mariose. Dėl marių užterštumo patarčiau geriau valgyti Lietuvos ežerų ešerius.

Dėkoju Lietuvos gamtos fondui bei Artūrui Merkiui už pagalbą rašant šį įrašą :)

Iveta

Patiko (0)

Rodyk draugams